سفارش تبلیغ
صبا


اندیشه نگار

 

یه مسئله ای خیلی وقت هست وجود دارد و اون برنامه های بسیار پیچیده و ظریف برای فراموشی شهادت حضرت زهرا (س) و تطهیر کردن چهره پاک خلفای وقت (ابوبکر و عمر ) توسط وهابیت به شکل های مختلف . یکی از اون اشکال شبهه وفات یا شهادت حرت زهرا هست که توی کتابهای خود اهل سنت اشاره واضح شده که حضرت به شهادت رسیده و حضور عمر و ابوبکر اونجا به کرات بیان شده و کارهایی انجام دادند .( میتوانید به کتب مختلف اهل سنت مراجعه کنید و ببینید .)

مسئله شهادت که ثابت هست برای حضرت زهرا (س) .نکته بعد بحث بیان کردن این مسائل برای بچه ها هست .

دوستان بزرگوار در دین ما به دو نکته بسیار مهم اشاره شده و اون تولی و تبری هست که از بچگی توصیه شده به بچه ها یاد داده بشود .

حب به اهل بیت و بغض نسبت به دشمنان آنها . و این مسئله یعنی بیان کردن نوع شهادت حضرت زهرا یا هر کدام از ائمه ما هیچ منافاتی با روح لطیف بچه ها ندارد .

چطور هست که داستان شهادت امام حسین یا حضرت رقیه و علی اضغر بیان بشود ولی نوع شهادت حضرت زهرا بیان نشه؟ چه فرقی میکنه ! تازه واقعه عاشورا که با رنج و ناراحتی بیشتری همراه هست

اگر اینطور هست پس کم کم بیایم بگیم امام حسین و علی اصغر هم از مریضی و کم ابی از دنیا رفتند ؟

ساده اندیشی و ساده انگاری تو این ماجرا جایی ندارد ، به این راحتی این توجیه ها را قبول نکنید اینها همه برنامه است که توسط وهابیت به ذهن خیلی از شیعه ها داره وارد میشود و متاسفانه تو کتابهای ما هم منتشر و به چاپ می رسد .

اینها میخواهند مظلومیت حضرت زهرا فراموش بشود . و چون شهادت اجر بسیار بزرگی داره و نصیب هر کسی نمیشود میخوان بگن حضرت زهرا انسان عادی بوده و معصوم نبوده و عادی از دنیا رفته است و چهره خلفاشون موجه جلوه داده بشود .

تو دین ما به واضح و کرات از جهاد و جنگ صحبت شده همون قدر که از مهربانی و صلح و دوستی و محبت به اسیر صحبت شده بحث جهاد و دفاع از حریم مسلمانان هم وجود دارد .

یه بچه مسلمان شیعه باید بداند که جهاد کجا واجب میشود و کسانی کهنسبت به اهل بیت ما ظلم میکند چه کسانی هستند و چه سرانجامی باید داشته باشند.

روحیه جهاد رو باید از اول در بچه ها ایجاد کرد . همونطور که صلح و دوستی را باید در اونها بوجود آورد . یعنی باید درست و اساسی برای بچه توضیح داد که ما اهل بیتی داریم و در اثر ایستادگی و مقاومت برای حرام و حلال الهی مورد ظلم و اذیت واقع شدند و توسط  انسان های نا اهل و ظالم به شهادت رسیدند .

این تساهل و تسامح در باورهای ما جایی ندارد وگرنه دین ما می شود اسلام آمریکایی. دشمنانمون رو فراموش کنیم و نسل بعد ما کم کم اون رو هم دوست بدونند . جای حق و باطل به همین راحتی عوض بشود

امام خمینی رحمه الله علیه چقدر فریاد زد و با صراحت گفتند آمریکا شیطان بزرگ هست . چرا بترسیم و نگیم که چه کسانی بانوی بزرگ اسلام ، مادر همه ائمه ما را مورد ظلم قرار دادند ، پهلویش را شکستند و....

دقیقا همه ظلم ها باید گفته بشود تا بچه ها از همان ابتدا به عمق جسارت پی ببرند ، بغض داشته باشند نسبت به دشمنان خدا


 


نوشته شده در جمعه 95/5/29| ساعت 10:48 صبح| توسط اندیشه نگار| نظرات ()

 

این دو قطبی احمدی نژاد ،روحانی یک دو قطبی خیالی و ذهنی هست
از همون دست دو قطبیهایی که حضرت آقا در ابتدای سال در حرم امام رضا دربارش صحبت کردند
وقطبی غیر واقعی که مردم رو مجبور میکند از میان این دوتا فقط انتخاب کنند 
در حالیکه واقعیت این دوقطبی نیست به هزار دلیل این مسیله دوقطبی خیالی دشمن شاد کن هست که عرض میکنم،
دولت روحانی وتیم مرعوبین غرب حیات سیاسیشون در وجود دوقطبیهای اینچنینی هست
کما اینکه در انتخابات نود ودو دوقطبی موافقین تعامل با دنیا و مخالفین تعامل رو مطرح کردند و پیروز شدند. 
همچنین در انتخابات پارسال هم بحث تندروها و معتدلین رو مطرح کردند. 
دولت روحانی فقط وفقط در یک فضای هیجانی میتواند بقا داشته باشد فضایی که مردم نتوانند عقلانی تصمیم بگیرند. 
فضای هیجانی چیست! 
 یعنی مثلا همین فضای دوقطبی که مردم را از یک نفر کامل بترسانند تا با شتاب به سمت دیگری هجوم ببرند ،
در این فضا دیگر مردم به عیبها وکم کاریهای روحانی و رفسنجانی نگاه نمیکنند، 
بنابراین هدف از القای این دوقطبی یک سال قبل از انتخابات این هست که مردم از الان در معرض این فضا قرار بگیرند
و با القای این دروغ که همین فضایی که الان داریم دستاورد روحانیه ، و اگر دولت به دست احمدی نژاد بیفتد بیچاره بدبخت سیاه روز میشوید
در این حالت مردم عادی هجوم میبرند بر گزینه مقابلش،  
حالا در بین مومنین چه اتفاقی می افتد ؟
اولینش این است که مومنین در این یک سال پایانی دولت روحانی بجای اینکه وقتشان را صرف پیگیری مطالبات آقا از دولت بکنند
صرف چک وچونه زدن با هم بر سر احمدی نژاد ،
 میگذرانند با اینکار یک رقیب جدی منتقد دولت یعنی حزب اللهی ها فشل میشود ؟
تفرقه میان حزب الهی ها زیاد میشود تا نزدیک انتخابات و نمیتوانند باهم جمع شوند.
خب اینها به نفع کیه؟ 
حالا چرا این دوقطبی اصلا واقعی نیست؟ 
خط قرمز شورای نگهبان فتنه هشتادوهشت و حلقه انحرافی است ، در سال نود و دو هم به همین دلیل مشایی رد صلاحیت شد ،
احمدی نژاد باید موضعش در قبال انحرافیها رو روشن کند که هیچ وقت نمیکند 
دو احتمال دارد :
اول اینکه قریب به یقین رد صلاحیت میشود و اصلا نمی آید و از هیچ کاندیدی هم حمایت نمیکند
حال تکلیف طرفدارانش چه میشود!
با سردرگمی دنبال چندتا کاندید اصولگرا میروند و حزب الله چند شقه میشود ،
احتمال دوم که قریل به بعید است اینه که تایید شود در اینصورت بزرگان مومنین و انقلابیها حجت شرعی ندارندکه بخواهند از او حمایت کنند 
چون مامورند که اصلح را انتخاب کنند که نیروهای با صلاحیت کم نیستند مثل اقای فتاح لنکرانی یا .....، 
ضمنا حضرت آقا فرمودند رییس جمهور آینده باید نقاط قوت رییس جمهور فعلی«احمدی نژاد» را داشته و نقاط ضعف اورا نداشته باشد
پس به تبع او کاندید مطلوب نیست و اصلا این دو قطبی واقعیت نمی آبد که ما از حالا بحث انحرافی کنیم که توسط ز دشمن مدیریت میشود ، 
ضمنا این مغلطه است که ما لفظ احمدی نژاد رو بکار بریم ولی منطورمان احمدی نژاد سال هشتاد و چهار باشد در حالیکه او مرده خدابیامرزش 
حضرت آقا در دولت دوم احمدی نژاد من یاد ندارم از شخص احمدی حمایت کرده باشد بلکه از دولت یعنی مجموعه وزرا حمایت کردند
که انها هم غالبا مومن انقلابی و فعال بودند .
پس اگر خیر کشور رو میخواهید نگذارید این بحث بین مردم پخش شود
احمدی نژاد این سه چهار سال کجابوده که یک کلمه انتقاد به دولت نکرده حالا پیدا شده؟ 
جز این نیست که کسی که احمدی نژاد رو توسط مشایی امر به سکوت کرده 
همون کسیه که هاشمی رو امر به ایستادن در مقابل نظام امر میکند و این هردو دشمن است که با نغوذ مدیریت میکند


نوشته شده در سه شنبه 95/1/24| ساعت 1:16 صبح| توسط اندیشه نگار|

 

آقای ظریف! بفرمائید؛ اما اینجا نه، آنجا!
جناب آقای دکتر ظریف
سلام علیکم
این ایام در شرایطی که رئیس جمهور آمریکا به عنوان طرف تعهد شما در برجام، قبل از اجرایی شدن این توافق، دست به نقض آن زده و موافق و منتقد و متولی برجام بر نقض آن اتفاق نظر دارند، همه هم و غم وزارت خارجه و دستگاه های تبلیغاتی وابسته و پیوسته به دولت، مصروف و متوجه مصاحبه بی ربط جنابعالی با برنامه 90 شده است.
بعید است منکر این حقیقت باشید که صدا و سیما با همه ظرفیت خود در خدمت تیم جنابعالی بوده و پیرو هر رویداد مرتبطی، جنابعالی یا همکارانتان بلافاصله بر صفحه تلویزیون ظاهر شده و به نفع روند، استدلال کرده اید.
آیا بهتر نبود در شرایط کنونی، به جای حضور در برنامه بی ربط 90، به گفت و گوی ویژه خبری می رفتید و توضیح می دادید که پس از ماجرای قانون محدودیت سفر به آمریکا، آیا درباره دشمن، از مرحله شک عبور کرده و به یقین رسیده اید یا هنوز نیاز به تجربیات بیشتری دارید؟ کاش بیائید و توضیح دهید که علم روابط بین الملل چه جایگاهی در مذاکرات شما داشته که نتوانستید این رویداد و رویدادهای مشابه آن در آینده را پیش بینی کنید؟ لطفا بیائید و توضیح دهید که دستگاه دیپلماسی ما برای گسترش جغرافیایی بازار و خروج از رکود چه کرده است؟ برای بررسی فاجعه منا چه کرده است؟ سرنوشت معلمان ایرانی در امارات به کجا رسید؟ آثار دیپلماسی دولت یازدهم بر قیمت نفت چه بوده است؟

سید یاسر جرائیلی

اول دیماه 94


نوشته شده در چهارشنبه 94/10/2| ساعت 6:25 عصر| توسط اندیشه نگار|

http://irannews24.ir/FileCenter/News/images_ewtzorf.jpg

خون آشام پاریسی… قاتل فرانسوی… تاجر خون های آلوده… صادرکننده ی ایدز به ایران…

فابیوس وزیر محترم امور خارجه فرانسه در راه ایران است؛ این یعنی دنیا دارد به ما می خندد، یعنی ما از انزوا خارج شده ایم، یعنی به دروازه های تمدن بزرگ رسیده ایم.

اینکه فابیوس چند سال پیشتر از همجنسبازان فرانسوی خون گرفته و به هموفیلی های ایرانی تزریق کرده یک واقعه کهنه ی تاریخی است…

اینکه او نخستین کسی است که یکباره 976 نفر از بیماران ایرانی را به HIV و هپاتیت C مبتلا کرده، چه ربطی به توافق هسته ای دارد؟ مگر او مقصر است؟ ما به خون نیاز داشته ایم و او هم در اقدامی انسان دوستانه کمک مان کرده است. این ما بودیم که باید دقت می کردیم و همینطور به او اعتماد نمی کردیم. مثل همین الان که قبل از بررسی توافق، اعتماد کردیم و جشن گرفتیم.

دنیای امروز دنیای معامله است؛ فابیوس به سعودی ها جنگنده بمب افکن می فروشد برای کشتن یمنی ها و به ایران پژو می فروشد که برویم تفریح. مگر چند روز پیش که وزیری از آلمان آمد کسی حرفی زد؟ حالا آلمان صادرکننده ی گازهای شیمیایی به عراق بوده خب باشد؛ گیریم با گازهای آلمانی هزاران نفر از جوانان ایرانی و شهروندان سردشتی و غیره کشته شده باشند، اینها مهم نیست. ما قبل از اینکه برای فابیوس فرش قرمز بیاندازیم، خیلی ها را در آغوش گرفته ایم آب هم از آب تکان نخورده. منظورم فقط جان کری نیست که بگویی «خون جوانان وطن می چکد از چنگتان»؛ می توانی به سالها قبل برگردی؛ ما حتی با صدام هم دست داده ایم. دیگر از صدام هم خون آشام تر سراغ داری؟داری؟

 

گاهی باید گذشته را فراموش کرد و جام را سرکشید… همه چیز به انتخاب ماست: ان الله لایغیر مابقوم حتی یغیروا مابانفسهم من هیچکس را به تحصن و اعتراض دعوت نمی کنم… یادمان باشد ملتی که عقب نشینی هایش را جشن می گیرد، دشمنش را به پیشروی ترغیب می کند.


نوشته شده در سه شنبه 94/5/6| ساعت 3:21 عصر| توسط اندیشه نگار|

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها موضوع اصلی کشور بررسی سند برجام   (JCPOA)مذاکرات هسته ای و گره آن با قطعنامه 2231 و همچنین توافق محرمانه ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای است.

بررسی محتوایی و دقیق دو متن موجود و شنیده های توافق محرمانه آژانس با ایران، نگرانی های قبل از توافق را به وضوح نشان میدهد!

جناح فرهنگی مومن در این زمان خاص، باید با توکل به ایزد منان و عبور از فضاسازی رسانه ای مخرب به گفتمان سازی در حوزه اصرارهای مکرر رهبر انقلاب اسلامی در خصوص توافق خوب بپردازد.

خوب است برای این امر به بیانات رهبرمان رجوع کنیم: « ما اگر میخواهیم یک خواسته‌ای تحقّق پیدا کند، قدم اوّل این است که این خواسته را به‌صورت یک گفتمان پذیرفته‌شده دربیاوریم» (1394/04/13)

گفتمان سازی هسته ای

باید از رسانه ها و به خصوص رسانه ملی خواست که فضاسازی گفتمان رهبر انقلاب را دقیقا به تصویر بکشند! نه اینکه تنها منتظر بمانند که ایشان چه گفتند و یک خبری و بعدش خبرها از جانب اصحاب سررسید که مصادره به مطلوب می کنند سخنان آقا را! و پس از آن ایجاد تذبذب در ذهن مخاطب خاکستری که چه کسی و چه راهی و چه میشود!

این فضاسازی فعلا باید در زمینه توافق خوب هسته ای صورت گیرد و همیشه نیاز داریم فضاسازی غالب و قالب فضاسازی رهنمودهای نائب امام غایب باشد تا به فرموده قرآن و معصومین جامه عمل بپوشانیم.

رهبری فرزانه در دیدار دانشجویان فرمودند: «شما وقتی که یک آرمانی را دنبال میکنید، میگویید، تکرار میکنید و بجد پای آن می‌ایستید، این یک گفتمان در جامعه ایجاد میکند، این موجب تصمیم‌سازی میشود؛ زیدِ تصمیم‌گیر در فلان مرکز تصمیم‌گیریِ مدیریّت کشوری، وقتی که یک چیزی به‌عنوان یک گفتمان درآمد، مجبور میشود دنبال بکند.» (1394/04/20)

بنده شما را دعوت میکنم به انجام وظیفه این روزهایمان!

خواندن متن ها و مقایسه آن با خطوط ترسیمی ولی امر و روشنگری و فضاسازی درباره آنها!

مطالعه و مطالعه و مطالعه وظیفه اول تا سوم ماست! بی جهت نبوده که رهبری معظم این همه به مطالعه کتاب خوب تاکید دارند که حضرتشان الگویی نیک در این مسیر هستند!

وظیفه را انجام دهیم؛ عرق ریختن امروز برای حفظ منافع ملی بهتر از پشیمان شدن و خون دل خوردن یا خون دادن فرداهاست که فقط این دنیا نیست! سوالهای سخت در انتظار ماست!

.......

پی نوشت:

لینک چند متن که دوستان بزرگوار زحمت کشیدند در ادامه امده است؛ بخوانید و بازنشر کنید

+ بررسی محدودیت های زمانی برجام (بخش اول)

+ بررسی محدودیت های زمانی برجام (بخش دوم)

+ بررسی محدودیت های زمانی برجام (بخش سوم)

+ بررسی محدودیت های زمانی برجام (بخش چهارم)

+ مکانیزم بازرسی (دسترسی) در برجام | (بخش اول، لایه معلوم)

 

+ مکانیزم بازرسی (دسترسی) در برجام | (بخش دوم، لایه مجهول)

 منبع: http://yaran14.parsiblog.com/Posts/307


نوشته شده در دوشنبه 94/5/5| ساعت 10:16 عصر| توسط اندیشه نگار|

 

 

لعنت خدا بر آنان که دشمن شهدا هستند. لعنت بر شیطان انسی و جنی.

شهید بهشتی کمتان نبود؟
شهید رجایی کمتان نبود؟
شهدای 72 تن مجلس در هفتم تیر کمتان نبود؟
فراری دادن بنی صدر خائن کمتان نبود؟
دزدیدن اسناد رسوایی تان از کیف شهید آیت کمتان نبود؟
خاموش کردن شهید دیالمه تا رسوا نشوید کمتان نبود؟
قتل های زنجیره ای برای لو نرفتن رابطه تان با خائنین نهضت آزادی کمتان نبود؟
لو رفتن عملیات کربلای 4 کمتان نبود؟
این همه خون جوانان وطن ریخته شد تا شما خیانت کنید کمتان نبود؟
فساد و رشوه گیری در پروژه های نفتی کمتان نبود؟
رسوایی استات اوبل کم نبود؟
فتنه انگیزی سال 88 کمتان نبود؟
عاجزانه از آمریکا التماس کردید تا کشور را تحریم کنند و آه دل این ملت مظلوم درد کشیده کمتان نبود؟
حال که شهدای غواصمان برگشته اند تا ندای بصیرت سر بدهند عقده گشا شده اید
حال که شهدا آمده به توی بی بصیرت بگویند نمی گذارند حرف رهبری زمین بماند عقده ای شده ای
حال که این شهدای زنده آمده اند تا توی بی ناموس این وطن را نفروشی عقده ای شده ای
لعنت بر این منافقین که در روزنامه ها نیز رخنه کرده اند و عقده های خود را فریاد می زنند
لعنت بر منافق. لعنت بر توی شیطان صفت. لعنت بر شما که روح خود را به شیطان فروختید.

لعنت بر آن کاریکاتوریست موهن و شیطانی که بی حیایی افکار شیطانی خود را در سایه غفلت وزارت ارشاد اینگونه فریاد می زند.

در مورد نشان X و دستان بسته بشکل X که بر روی عورت قرار گرفته بخوانید تا بدانید چه اهانتی به شهدای ما می کنند این وطن فروشان بی دین.
نماد کابالیست ها و فراما سونر ها و شیطان پرست ها را به شهدای در راه خدایی پرواز کرده ما مربوط می کنند، چگونه سکوت کنیم؟
این گونه به عزیزانمان توهین می کنند چگونه سکوت کنیم؟
شهدای ما کمتر از شهدای کربلا نبودند. این شهدایی که با روشنای مصباح حسین شان، حماسه های حسینی آفریدند برای ما نشان کربلا دارند.
چگونه سکوت کنیم در برابر این اهانت چگونه ؟


نوشته شده در جمعه 94/3/29| ساعت 2:14 صبح| توسط اندیشه نگار|

لطفا مترسک باشید!!
یک روز گشاد مثل دامن شلواری و یک روز تنگ مثل ساپورت
یک روز کوتاه و یک روز بلند
یک روز وصله دار و یک روز پاره!!

و تـــو مثل یک اسباب بازی (!) چشم دوخته ای که ببینی فردا چه چیز را برایت مُـد می کنند!
بی خیالِ زشتی و زیبایی ها
بی خیالِ وقاحت و وجاهت و بی خیالِ شرم و حیا
گاهی مترسَک بودن هم، خجالت دارد...

کمبود ِ محبتت را به اشتراک بگذار با نامحرمان!
که آنان این "برهنگیِ افکارت" را هزاران لایک خواهند زد!

  اسف بار است حال و روز کسی که تشنه ی نگاه دیگران باشد.
نوشته شده در یکشنبه 93/12/10| ساعت 7:41 صبح| توسط اندیشه نگار|

 

رسول اعظم (ص)فرمودند:

چهار چیز است که دل را می‌میرانند:

1- گناه روی گناه

2- بگو مگوی زیادی با زنان نامحرم

3- بگو مگو با احمق که تو می‌گویی و او می‌گوید (در حالی‌که )بازگشت (سخنانتان) به خیر نیست 

4- همنشینی با مردگان.


عرضه داشتند یا رسول الله مردگان کیانند؟ حضرت فرمودند: انسان متمول بی دین و بی‌تقوا.


نوشته شده در سه شنبه 93/11/7| ساعت 2:50 عصر| توسط اندیشه نگار|

دعوا کن ...
ولی با کاغذت....
اگراز کسی ناراحتی یک کاغذ بردار و یک مداد ...
هر چه خواستی به او بگویی
روی کاغذ بنویس.....
خواستی داد هم بکشی تنها سایز کلماتت را بزرگ کن ....
نه صدایت را ...
آرام که شدی برگرد و کاغذت را نگاه کن
آنوقت خودت قضاوت کن...
حالا می توانی تمام خشم نوشته هایت را با پاک کنت پاک کنی....
دلی هم نشکانده ای....
وجدانت را نیازرده ای.....
خرجش همان مداد و پاک کن بود.....
نه بغض و پشیمانی.....
گاهی میتوان از کوره خشم پخته تر بیرون آمد ....
مهربان زندگى کنیم .....


نوشته شده در شنبه 93/11/4| ساعت 2:52 عصر| توسط اندیشه نگار|


نوشته شده در شنبه 93/9/22| ساعت 10:52 صبح| توسط اندیشه نگار|

   1   2      >


قالب جدید وبلاگ پیچک دات نت